O udruzi

TKO SMO

Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju iz Pule je dobrovoljna, socijalna, neprofitna i humanitarna udruga koja djeluje na području Istarske županije. Osnovali su je roditelji osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju, odnosno roditelji osoba s intelektualnim teškoćama zbog zaštite prava i interesa njihove djece.
Udruga je osnovana 1991. godine s ciljem okupljanja roditelja zbog rehabilitacije, socijalizacije i zbrinjavanja osoba s intelektualnim teškoćama, te informiranja roditelja o mogućnostima ostvarenja njihovih zakonskih prava.

Udruga broji 400 članova u čijem radu redovito ili povremeno sudjeluje desetak volontera različitih profesija.

KROZ SVOJ SOCIJALNI PROGRAM UDRUGA ORGANIZIRA

pomoć članovima u rješavanju socijalnih, zdravstvenih prava
fizioterapijske vježbe grupne i individualne, organiziranje zdravstvenih pregleda, rehabilitaciju
ostvarivanje prava na županijsku novčanu pomoć
posjete nepokretnim, teže i teško bolesnim članovima koji se nalaze u obitelji, domovima za odrasle, bolnicama i dr.
poklon paketi članovima povodom različitih prigoda
uključivanje članova u različite radionice, u sportsko-rekreativne aktivnosti prema njihovoj zdravstvenoj i tjelesnoj sposobnosti u svrhu usporavanja kronično-degenerativnih bolesti
jednodnevne izlete i okolnom području
višednevne izlete sa osmišljenim medicinsko-rekreativnim tretmanima